Příběh PlanetSide

28. září 2005 v 1:08 | Dargnon |  Překlady
Příběh PlanetSide
...další z našich možných osudů, tentokrát z této MMOFPS jsem pro vás zjednodušeně přeložil podle originálu ze stránky planetside.station.sony.com .

Cesta na Auraxis

Stále si říkáme lidé, ale jsme jimi vůbec?


1. Únik z klece

Lidstvo se složitě a pomalu probojovávalo pryč ze své rodné klece - ze Země. Až po dlouhé době se podařilo založit kolonie na jiných planetách solárního systému. Poté sice proběhlo několik absolutně beznadějných pokusů o dálkový průzkum pomocí generačních lodí (*1), ale kontakt s nimi byl již dávno ztracen a ani pomocí nejmodernějších teleskopů nemáme žádné důkazy o jejich úspěchu či zániku. Zdálo se, že vzdálené hvězdy jsou lidstvu zapovězeny.

Ale pak byly objeveny první červí efekty. Tyto záhadné kvantové anomálie vytváří "díry" v časoprostoru. Brzy se zjistilo že jsou docela běžné ale trvají pouze několik milisekund a tak jsou téměř nezaznamenatelné. Vědci poté pod dohledem "Republican Guardians" zkoumali jejich tajemství a podařilo se jim předvídat kdy a kde k těmto anomáliím dojde. Nakonec se úspěšně pokusili onu "červí díru" stabilizovat pomocí obrovského toku energie který z ní měl vytvořit doslova "tunel". Tunel opravdu vznikl a na druhé straně... je prostě jiné místo - hmota která vstoupí do červí díry je bez poškození přenesena na druhý konec. A to byl začátek vesmírného cestování.

"Aukland Fluxfields" (*2*) byly vyvinuty za účelem stabilizovat "tunely" a zabránit škodlivým vlivům na člověka který jimi procházel. Lidstvo konečně dosáhlo na hvězdy!

Ale nebylo to tak snadné. Červí díry totiž nemohou být vytvořeny - pouze nalezeny. A tak bylo postupně stabilizováno obrovské množství tunelů na různá místa. Bylo to pochybné řešení, ale stále lepší než vesmírné lodě které selhaly.

Republika zažila ohromnou expanzi. Lákavé volání nově objevených světů a přesun obyvatelstva hrozily destabilizovat tisíciletý klid v Republice. Nebo ještě něco horšího - mohly vzniknout odlehlá místa se samovládou která se nakonec mohla obrátit proti domovské Republice.

Této potenciální hrozbě se vláda snažila předejít tím že vznik nových kolonií maximálně regulovala. Vznikaly jen po jedné za několik let a byly pod absolutním dohledem takže nebylo důvodu obávat se nepokojů.

Časem, kolonie rostly a s nimi i Republika. Až do osudného dne kdy otevřeli díru na Auraxis....

pokračování příště
----------

Vysvětlivky

*1 - "generační lodě/generation ships" - Pravděpodobně se jedná o onu vědeckou vizi velikých vesmírných lodí které po dobu mnoha desítek let poletí ke vzdáleným hvězdám. Za dobu jejich letu se na palubě vystřídá několik generací lidí kteří nakonec mají na cílové planetě založit kolonii.

Jaký příšerný osud tyto vyslance lidskosti asi potkal?!

*2 - "Aukland Fluxfields" - Předpokládám že se jedná o ony "brány" které jsou na obou koncích červých děr. Screenshot naleznete ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama