Příběh PlanetSide - díl 2

5. října 2005 v 23:35 | Dargnon |  Překlady
Příběh PlanetSide
...další z našich možných osudů, tentokrát z této MMOFPS jsem pro vás zjednodušeně přeložil podle originálu ze stránky planetside.station.sony.com .

Cesta na Auraxis


Stále si říkáme lidé, ale jsme jimi vůbec?

1. Únik z Klece

Lidstvo se složitě a pomalu probojovávalo pryč ze své rodné klece - ze Země. Až po dlouhé době se podařilo založit kolonie na jiných planetách solárního systému. Poté sice proběhlo několik absolutně beznadějných pokusů o dálkový průzkum pomocí generačních lodí (*1), ale kontakt s nimi byl již dávno ztracen a ani pomocí nejmodernějších teleskopů nemáme žádné důkazy o jejich úspěchu či zániku. Zdálo se, že vzdálené hvězdy jsou lidstvu zapovězeny.


Ale pak byly objeveny první červí efekty. Tyto záhadné kvantové anomálie vytváří "díry" v časoprostoru. Brzy se zjistilo že jsou docela běžné ale trvají pouze několik milisekund a tak jsou téměř nezaznamenatelné. Vědci poté pod dohledem "Republican Guardians" zkoumali jejich tajemství a podařilo se jim předvídat kdy a kde k těmto anomáliím dojde. Nakonec se úspěšně pokusili onu "červí díru" stabilizovat pomocí obrovského toku energie který z ní měl vytvořit doslova "tunel". Tunel opravdu vznikl a na druhé straně... je prostě jiné místo - hmota která vstoupí do červí díry je bez poškození přenesena na druhý konec. A to byl začátek vesmírného cestování.

"Aukland Fluxfields" (*2*) byly vyvinuty za účelem stabilizovat "tunely" a zabránit škodlivým vlivům na člověka který jimi procházel. Lidstvo konečně dosáhlo na hvězdy!

Ale nebylo to tak snadné. Červí díry totiž nemohou být vytvořeny - pouze nalezeny. A tak bylo postupně stabilizováno obrovské množství tunelů na různá místa. Bylo to pochybné řešení, ale stále lepší než vesmírné lodě které selhaly.

Republika zažila ohromnou expanzi. Lákavé volání nově objevených světů a přesun obyvatelstva hrozily destabilizovat tisíciletý klid v Republice. Nebo ještě něco horšího - mohly vzniknout odlehlá místa se samovládou která se nakonec mohla obrátit proti domovské Republice.

Této potenciální hrozbě se vláda snažila předejít tím že vznik nových kolonií maximálně regulovala. Vznikaly jen po jedné za několik let a byly pod absolutním dohledem takže nebylo důvodu obávat se nepokojů.

Časem, kolonie rostly a s nimi i Republika. Až do osudného dne kdy otevřeli díru na Auraxis....

2. První Kontakt

Nejdřív se zdálo že všechno vychází. Na druhé straně díry byla hvězdná soustava s nejméně jednou obyvatelnou planetou. To byl úžasný objev. Bylo obvyklé že vás díra zavedla v lepším případě poblíž místa kam jste chtěli. A tak tento případ že vedla přímo do hvězdné soustavy byl pro vědce doposud vysněným přáním. Nyní se splnil.

A tak byly vyslány první průzkumné, vesmírné sondy. Ty zde objevili kompletně obyvatelnou planetu s ekosystémem, ale kromě rostlin bez známek života. Žádní savci, plazi ani hmiz... nic. Žádné záhadné nové životní formy. Ani noví mikrobi. Prostě jen rostliny.

Ale tato záhada byla ničím oproti ohromným mimozemským stavbám na všech kontinentech této planety.

Stavby měli více než půlkilometrovou šířku a byli vysoké stovky metrů. Tři obrovité nohy zvednuté k nebesům tvožili kruh okolo obří plošiny uprostřed. Ohromná energetická bublina stavbu obklopovala jako kdyby chránila platformu. A těchto staveb tu byli desítky.

Ale kromě jejich rozměrů a neznámého účelu bylo důležité že je postavila mimozemská civilizace!

Lidstvo nikdy nenarazilo při svých cestách na jinou civilizaci. Pár náznaků a stop po cití inteligenci bylo nalezeno tu a tam na jiných planetách, ale nebylo to nic co bylo možné použít jako důkaz.
Ale dze byli stavby které jsme my určitě nepostavili.

Republika okamžitě stáhla všechny sondy ze systému. Lidstvo nebylo připraveno na setkání s mimozemskou civilizací a ani společnost by tento šok nesnesla. Ale vedení Republiky si uvědomovalo že ignorace hrozby ji nijak nevyřeší. A tak začali vysílat dálkové, průzkumné próby.

A nic nenašli.

Mimozemské stavby zde stále byly a stále měly přívod energie. Ale zdálo se že nic nedělají. Stále zde byly kytky a ty jen pomalu rostly... ale to je vše. Žádný komplexní ekosystém který by udržoval rovnováhu.

Takže, po určitém čase opatrnosti kdy se nic nedělo, Republika začala vysílat sondy blíže k planetě, na oběžnou dráhu, a nakonec na její povrch.

A stále se nic nedělo.

Takže po zjištění že na planetě není nic ani trochu nebezpečného, konečně vyslali automatického próba přes silové pole jedné z mimozemských staveb. Ten projel štítem bez poškození, i když zjistil že je energetické pole vytvořeno neznámým zdrojem. Poté prozkoumal obří podpěry okolo plošiny a zjistil že jsou to vodiče neznámé energie. Protože žádné zdroje energie nebyli vidět, vědci předpokládali že je genorována přímo na místě, nebo v podzemním zařízení. Nakonec vyslali próba doprostřed, na centrální plošinu.

Dorazil k centrálnímu paprsku energie, vstoupil do něj.

A zmizel.

Ale za pouhou vteřinu začal opět vysílat... z jiné platformy na druhé straně planety. Urazil tuto obrovskou vzdálenost bez jakéhokoli poškození.

Bez námahy, bez spotřeby energie.

V ten moment začali tyto stavby nazívat Warpgaty. Vědci začali přemýšlet jak asi tato technologie dokáže ohýbat prostor. Že tyto Warpgaty asi musí vytvářet červí díry ve kterých je celá vzdálenost zmenšena na jediný bod, takže místo cestování dochází k očividné teleportaci.

Jejich vojenské mozky si ale za chvíli uvědomili, jak strašně by bylo lidstvo oslabené kdyby se ti nepřítomní mimozemšťané nyní objevili v bojové náladě. Kdyby jejich vesmírné lodi byly vybaveny podobnou technologií, mohly by být kdekoliv, kdykoliv. Nebyla by proti nim obrana. Lidstvo tuto technologiip otřebovalo protože jinak by jakékolik setkání s Neznámými mohlo dopadnout zánikem, nebo porážkou.

Samozřejmě se ve všem o Auraxis mýlili (tak planetu pojmenovali), ale to poté ještě dlouho netušili.

----------

Vysvětlivky

*1 - "generační lodě/generation ships" - Pravděpodobně se jedná o onu vědeckou vizi velikých vesmírných lodí které po dobu mnoha desítek let poletí ke vzdáleným hvězdám. Za dobu jejich letu se na palubě vystřídá několik generací lidí kteří nakonec mají na cílové planetě založit kolonii.

Jaký příšerný osud tyto vyslance lidskosti asi potkal?!

*2 - "Aukland Fluxfields" - Jedná se o skonstruované "brány" které nějak stabilizují díru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama