TMO: Vývojářský Report # 2

15. října 2005 v 19:52 | Dargnon |  MMO news + articles
novinka pro MMORPG.cz

TMO: Vývojářský Report # 2

Jedná se již o druhou oficiální "vývojářskou zprávu" ze světa The Matrix Online. Toto MMORPG již je v plném provozu a spadá pod Sony Online Entertainment.

Dev Journal 02 - Vedoucí Designer "Archon"

Mezi poslední vylepšení patří Pandora's Box (Pandořina Skříňka), instantně použitelné potraviny a integrace SOE Chatu. Tentokrát se detailněji podíváme právě na tu Skříňku a revizi bojového systému. Do konce roku má být do hry také přidán in-game mail.

Pandořina skříňka
Byla výzva ji navrhnout a přidat do hry, ale vše nasvědčuje tomu že se jedná o velký úspěch - od jejího přidání do hry ji aktivovali tisíce hráčů.

Na jejím počátku byl jednoduchý nápad přidat do hry systém spawnů těžkých střetů v externích prostorách. Postupně byl ale vypracován mnohem složitější koncept - mělo by se vždy jednat o čtyřdílný příběh vždy končící těžkým bojem na zajímavém místě. Měl by zahrnovat mnoho možností odměn a lootu, aby se hráčům vyplatilo si při misích vzájemně pomáhat a opakovat je. A hlavně, měla to být zábava.

Následovalo rozhodnutí že tyto mise nebudou generické, tedy budou pevně nascriptovány bez jakékoli úpravy pro jednotlivé postavy - aby hráči opravdu zažili pocit uspokojení když se jim podaří tu konkrétní misi splnit, a aby celý koncept neztratil na "napínavosti".

Následovala potřebná tvorba grafiky a předmětů, programování a konečně testování. Vývojáři a snad i hráčí jsou s výsledkem spokojeni a tak je pravděpodobné že se podobných přídavků dočkáme i v budoucnosti.

Combat Revision
Melee free-fire - Změna byla nutná vzhledem k problému se "zamknutým" bojem kdy se bojovník na blízko střetnul s dvěma bojovníky na dálku. V "interlocku" se on dostal ke slovu pouze jednou za 10 sekund, zatímco oni každých 5.

Vybalancování Hackerů - Většina problémů bude vyřešena v revizi bojového systému. Devové se snaží opravit jen to co je nutné a nezasahovat do fungujících věcí.

Revize bojového systému je pro hráče velká změna ale prý je nutná. Hráči samozřejmě dostanou možnost "respec", tedy znovu si navolit schopnosti které si vybrali.

Článek http://thematrixonline.station.sony.com/news_display.vm?id=25&month=current
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama