World of Warcraft: The Burning Crusade - Preview

29. října 2005 v 18:37 | Dargnon |  World of WarCraft
jedná se o článek pro MMORPG.cz

<b>Jak to všechno začalo...</b>

Jednou z hlavních událostí letošního BlizzConu bezpochyby bylo plánované zveřejnění připravovaného expansionu pro World of Warcraft. Včera, 28.10 se konal první den BlizzConu a fanoušci WoWu se skutečně dočkali. Mimochodem, Blizzardí "fanfest" dnes pokračuje včetně vyvrcholení turnajů Warcraft 3, StarCraft, různých WoW soutěží a dalších akcí. Pokud chcete, můžete do pozdních nočních chodin poslouchat nebo sledovat průběh festivalu a probíhající turnaje:

Pro video přenos: http://www.ggl.com/mediaplayer
Pro rádio přenos: http://listen.radioitg.com/listen1.pls (WINAMP) http://listen.radioitg.com/listen1.pls (WMP)

Již před asi čtrnácti dny Blizz oznámil že na BlizzConu zveřejní expansion, a od té chvíle začaly dohady... Netrvalo dlouho a objevily se "zaručené informace o tom datadisku". Co je v tomto případě překvapivé je že skutečně došlo k úniku informací a hráči tak již několik dní před BlizzConem měli 80% informací. Nikdo ale nemohl říct zda jsou pravdivé... tak teď už vám to říct můžu.

<i>K úniku informací došlo pravděpodobně z velké části díky jednomu evropskému magazínu který omylem dříve zveřejnil jemu svěřené informace. Další informace přišli od více či méně zasvěcených pracovníků Blizzardu. Vtipné je že před vydáním WoWu v Evropě zase někteří prodejci "omylem" předem zveřejnily a před-vyprodali předobjednávky WoWu obsahující klíče k Beta testu. Holt, Evropa za Amerikou trošku laguje...</i>

Většinu oficiálních informací naleznete na včera spuštěném <a href=" http://www.worldofwarcraft.com/burningcrusade " target="_blank">webu The Burning Crusade</a>. Také tam najdete screenshoty, artworky, FAQ a první trailer (45MB, 5min).

<b>Co expanze přinese?</b>

Zde si shrneme všechny známé informace, tedy především ty oficiální ale samozřejmě přeložené a seřazené tak, aby co nejlépe vyšlo najevo o co v "TBC" půjde. The Burning Crusade ale zatím není v příliš pokročilém stadiu vývoje a proto některé jeho prvky nejsou zvěřejněny, takže se můžeme těšit že přinese více než je v tomto seznamu.

<b><u>Level cap zvýšen na 70</u></b> - Není co dodat. Otázkou je jak se se zvýšeným levelem WoW vypořádá.
Co <b>talenty?</b> Budou zde nové a můžeme předpokládat že se nebude jednat jen o 10 dalších bodů, ale i o nové "talenty" kam bude možné body investovat. Samozřejmostí jsou nové ability a kouzla (tedy nové "ranky" na každém druhém levelu).
Co <b>"starý" high-end content?</b> Po svém vydání byl WoW obohacen o spoustu obsahu pro hi-level hráče, konkrétně na levelu 60. Složité instance pro 5-20 hráčů, PvP Honor Systém, PvP Battlegroundy... Co teď, když 60tka nebude pomyslný klíč ke svobodě a "nej" contentu? Můžeme předpokládat že to čím se dnešní 60tky baví se prostě bude podílet na jejich postupu na level 70.
Co <b>ztracený smysl 60tky a promarněný čas?</b> Pokud vám tato otázka něco říká, potom máte pravdu že je to trochu nefér. Doufejte že vývojáři nebudou ignorovat čas který jste na levelu 60 strávili "zlepšováním" své postavy. A pokud vám to nic neříká, buďte rádi.
Co ale <b>Hero Classy?</b> Většina hráčů by místo zvýšeného levelu spíše uvítala uvedení "hero classů", tedy jakýchsi těžko dostupných, high-end specializací pro hráče. Jedná se o pomyslný, vysněný vrchol vývoje hráčské postavy, "stát se mocným a jedinečným Hrdinou". "HCčka" Blizzard plánoval, odložil a plánuje. Zmizely ze seznamu věcí "In Development" a ohledně expansionu o nich nepadlo ani slovo, pouze... <i>Blizzard prý zatím nechce Hero Classy realizovat, protože se jedná o velice složitou záležitost na kterou teď není čas. Expansion musí přijít brzy a kdyby se Hero Classy a tedy vrchol hry "nepovedly", mohlo by to zničit celou hru...</i> - budeme Blizzardu věřit, někdy jim to sice dost trvá, ale nakonec odvedou dobrou práci. Na HC si tedy ještě nějaký ten rok počkáme.

<b><u>Dvě nové hratelné rasy</u></b> - Za Hordu se jedná o "Blood Elves", tedy High Elves které ale trpký osud svedl na temnou stranu screenu. Nová rasa pro Alianci je stále zahajena tajemstvím a to dost možná i pro samotné vývojáře. Spekuluje se o "Draenai" a "Pandarens".
Co jsou ti zlí <b>Blood Elves?</b> Svět Warcraftu je velice bohatý a pokud vás zajímá, můžete si historii a vznik Krvavých Elfů přečíst na stránce TBC. Najdete tam i řadu jejich screenshotů a náčrtů.

<b><u>Nové startovní zóny</u></b> - K novým rasám samozřejmě patří i nová "domovská území. U Blood Elfů se jedná o "Quel'Thalas" který podle screenshotů vypadá opravdu kouzelně.
Otázkou je zda vývojáři neinvestují zdroje a peníze do něčeho co většina jejich zákazníků nikdy nevyzkouší. Bylo by určitě vhodné aby i v těchto "noob zónách" byl i nějaký content pro high-levely, ať z toho něco mají. A asi to tak bude.

<b><u>Zcela nový kontinent "Outland"</u></b> - Zničený Draenor, kdysi domov Orků. Dostanete se sem přes "Dark Portal" z Burning Steppes. Obrázky a popis kontinentu najdete na webu TBC.
Nový, originální kontinent je určitě dobrý nápad, tak doufejme že bude dost zajímavý, rozsáhlý a bohatý.
Noví <b>létající mounti</b> budou využitelní jen na/v Outlandu, což je pochopitelné. Létání je vůbec poslední dobou v MMO móda. Většinou je to ale jen chabě realizovaný reklamní výmysl který na kvalitu a hratelnost hry nemá vliv. Kdyby se alespoň na mountech dalo bojovat... ale ne, oni jsou jen na koukání a cestování. Škoda, je co napravovat, je čím překvapit.

<b><u>Množství nových high-level dungeonů v Azerothu, Outlandu i jinde</u></b> - Instancované dungeony jsou podstatnou součástí WoWu a tak není překapení že se dočkáme dalších. Jedním z nich bude "Karazhan" v "Medivhově věži", známé pro fanoušky Warcraftu. Otázkou je, co nového ještě developeři vymyslí a kde "i jinde" ty instance budou... ?

<b><u>Nová monstra včetně epických bossů</u></b> - Nový kontinent a nové zóny samozřejmě obsahují i mnohá zlá, podlá a zákeřná stvoření (včetné nové alícké rasy) která si zaslouží hynout po milionech pod náporem zamaštěných klávesnic. Spekuluje se o identitě nového hlavního bosse a znalci Warcraftu již mohou typovat. TBC trailer mimo jiné obsahuje také artworky a názvy několika (nepřátelských) ras žijících v Outlandu.

<b><u>Cestování časem</u></b> - Ano, pocestujeme časem. V traileru uvidíte že se tak mimo jiné dostaneme do Tarren Mill před jeho dobytím. Cestování časem bude asi probíhat přes "Caverns of Time", tedy jeskyně v Tanariské poušti na které jste možná narazili.
Některé <b>nové Battlegroundy</b> budou historické bitvy ze světa Warcraftu přístupné právě přes tyto Jeskyně Času. Už se těšíte že uvidíte Arthase?

<b><u>Nová profese "Jewelcrafting"</u></b> - I výrobní část hry musí být obohacena, i když se Blizzard rozhodně nijak nesoustředí na socio-ekonomickou stránku hry. Název profese mluví za vše.

<b><u>"Socketed items"</u></b> - Jedná se o podobný systém jaký můžete znát z RPG Diablo 2. Můžeme tak očekávat že se opět rozšíří možnosti vylepšování a vylaďování hráčské výbavy, a tedy se zvýší celkový potenciál a síla které mohou hráčské postavy dosáhnout.

<b>Stovky nových questů, předmětů a další....</b><u><b>Technická stránka "věci"</b></u>

Expansion samozřejmě nebude povinný a Blizz dokonce tvrdí že <b>některé z nových prvků budou dostupné i bez expansionu</b>.

<b>Grafický engine -</b> se nezmění, tedy žádné vylepšení a žádné zvýšení nároků - ty zustávají na chlup stejné. Doufejme ale že alespoň ten Outland bude rozsáhlější a fantastičtější, ať se ty kvůli jiným hrám zakoupené mašinky taky u toho WoWu trochu zahřejou.
Blood Elves prý budou mít o 20% více polygonů takže budou o něco detailnější, to samé můžeme předpokládat u druhé nové rasy.

<b>Datum vydání -</b> To zatím nikdo netuší a u Blizze asi nemůžeme počítat s tím že by něco uspěchal. Každopádně prý "během příštích měsíců zveřejní plánované datum vydání".

<b>Beta test -</b> Nějaké testování jistě bude, ale pravděpodobně né formou Open nebo Closed hráčské bety. Kdyžtak sledujte WoW website.

<b>Distribuce -</b> Expansion by měl vyjít ve stejný den po celém světě.
Alespoň americké a evropské vydání by mělo být maximálně synchronizované protože tyto dvě verze hry se od sebe liší jen minimálně.
Také to zatím nevypadá že by Blizz pro Evropu plánoval <b>digitální download</b> a tak se musíme obrnit trpělivostí a snad i naivitou že se k tomu CD dostaneme v prvních dnech po spuštění. Každopádně pokud to pro vás znamená hodně, sledujte informační zdroje (nás) a svojí kopii si zajistěte co nejdříve.<b><i>Tak to je zatím vše, a více možná později! Můžete jít hrát....</i></b>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tommy Tommy | 5. srpna 2007 v 21:47 | Reagovat

Nový český a slovenský server! Datadisk TBC!Vysoké raty!Vůbec nepadá! Plno eventů! Vše najdete na stránkách www.wow-tommy.wz.cz !Podpořte tento server! Připojte se ještě dnes!

2 pejtrik pejtrik | 10. října 2007 v 21:27 | Reagovat

novej fun server prave se rozjizdi a potrebujem lakat lidi je super moc lidi tam nehraje por zacatek dostanete t2 60+ lvl podte tam ! ! ! je to super server ! vse jde ! podte :!!!!

http://www.dzejkobservers.eu/wow/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama