WoW - Spyware špehující hráče?

22. října 2005 v 18:50 | Dargnon |  World of WarCraft
novinka pro MMORPG.cz

Gemetab informuje o "warden clientu", což je jakýsi "spyware" zabudovaný do WoWa.

Hra si ho za chodu stáhne ze serveru a on se poté spouští každých 15 vteřin. Projde všechny aplikace spuštěné na vašem počítači, skontroluje jejich názvy, načte si tituly všech otevřených oken atd. Při testování bylo zjištěno že sbírá URL adresy internetových stránek na které chodíte, emaily vašich přátel (například si je vytáhne z MSN) a šťourá se i v Office aplikacích.

Všechna data která vám ukradne poté projdou automatickou kontrolou. Kontrolní databáze obsahuje všechny známé, nepovolené externí programy, cheaty a hacky. Například, pokud si během hraní otevřete v exploreru okno s titulem "WoW speedhack", je dost možné že už se do hry příště nenalogujete.

Jedná se o první případ kdy je nelegální Spyware využit ke kontrole dodržování EULA/TOS (to je ta smlouva s kterou souhlasíte při každém spuštění hry).

Warden client je nelegální proto, že velice jednoduše načte i vaše osobní informace včetně čísla kreditní karty atd, stačí aby jste prostě při hraní WoWa měli v Office otevřený dokument s finančními informacemi.

Není to poprvé co byl Blizzard přistižen při šmírování. Před pár lety bylo u StarCraftu zjištěno že se hrabe v harddisku a emailech.

Všichni hráči se jistě shodnou že likvidace cheaterů a hackerů je priorita, ale narušovat u toho osobní soukromí už je trochu moc. S takovými praktikami se blížíme vědecko-fantastickým světům pod kontrolou Velkého Bratra, Mr. Matrixe a podobných.

Informace na Gametab http://www.gametab.com/news/393462/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama