The Chronicles of Spellborn - Interview

16. listopadu 2005 v 19:38 | Dargnon |  MMO news + articles
jedná se o originální interview v angličtině pro MMORPG.cz - verze s českým překladem

<b>MMORPG The Chronicles of Spellborn</b> - <i>"Co je skryto musí být odhaleno"</i> je momentálně vyvíjeno studiem Khaeon Games. Vydání je plánováno na první polovinu roku 2006.

<i>"The Chronicles of Spellborn začínají konfliktem kterým většina fantasy příběhů končí: konečnou bitvou mezi silami dobra a zla. Síly dobra přemohli a zničili své zlé protivníky a svět je tak ponechán v rukou těch kteří přežili (lidí)."</i>

<center><img src="http://www.spellborn.com/Upload/spellborn_inner_ring.jpg"></center>

<i>"Obří nebula vyčerpané magie: oblak tvaru disku obsahující tisíce Světů. Tyto světy obíhají střed gigantické korony, tvoříce tak nesčetné množství kružnic. V samotném středu, v prvním kruhu vytvořili přeživší novou civilizaci. Oni přežili válku která zničila Původní Svět a nyní nazvali vesmír který je obklopuje "Deadspell".

Hráči cestují tímto Deadspellem a jeho nebezpečnými bouřemi na mohutných lodích - Shard Ships. Tato plavidla jsou vytvořena ze skal a magických kamenů nazvaných "liftstone", zvláštního materiálu který jim umožňuje vznášet se."</i>

Pro více informací o hře navštivte její <a href=" http://www.thechroniclesofspellborn.com " target="_blank">domovskou stránku</a>, naší <a href=" http://www.mmorpg.cz/index.php?sekce=gallery&id=68 " target="-blank">galerii</a> nebo si stáhněte první oficiální trailer v <a href="index.php?sekce=downloads&soubor=4 " target="_blank">nízké</a> nebo <a href="index.php?sekce=downloads&soubor=5 " target="_blank">vysoké</a> kvalitě. Také se můžete přihlásit do <a href=" http://www.khaeon.nl/beta/beta.php " target="_blank " target="_blank">beta testu</a>.

<center>-----------------</center>

Počátek tohoto století je plný nových MMO. Ty už jsou prakticky o všem a snaží se přitáhnout a zaujmout kohokoliv... a my se ptáme - co nového, originálního a úžasného přinese TATO hra? Je to jen jedna z mnoha, nebo jedna z NEJ?

<b>MMORPG.cz se zeptalo vývojářů....</b>

<b>Dargnon</b>: Zdravíčko. Vím že nemáte v plánu použít tradiční fantasy koncept s elfíky, trpajzlíky a jejich podobníky. TCoS je fantasy, ale také částečně inspirované starými Swords and Sorcery. Souhlasím s vámi že elfové jsou už nuda, možná jim to sluší v LoTRovi ale né když se s nimi setkáte v každé onlinovce. Takže, z jakých ras bude mít hráč na výběr? Už jste zveřejnili Lidi a speciální Veveričky.
A jaké schopnosti budou unikátní pro jednotlivé rasy (nebo jednotlivé odrůdy Lidí) ?.

<b>Corwynn</b>: <i>Jako hratelné rasy tu máme Lidi a Daevi a ty budou dost podobné ve většině vecí. Budou se ale jasně odlišovat ve vzhledu i "původu"... Daevi jsou humanoidi a mají velice odlišnou historii než Lidé. Veveričky zůstávají přísným tajemstvím ale prozradím vám že se možná jednou stanete postoupí-li vaše postava na dostatečně vysoký level...</i><b>Q#2</b>: Jako v téměř každé MMO, i zde je bojový systém a nějaký ten sociální systém včetně guild. Můžete nám říct něco zajímavé o vašem bojovém systému a "Skill decks/dovednostních sestavách" ?

<b>A#2</b>: <i>Umožňujeme hráči zapojit se doboje individuálně, nebo ve skupině. Jsou zde možnosti PvE i PvP boje. To lze různě kombinovat takže v TCoS každého něco zaujme. Můžete strávit třeba hodinu pobíháním po světě sám a potom se s členy vaší guildy vydat na "Ancestral Quest". Další den se můžete ocitnout v boji bok po boku s vašimi spojenci s cílem zajistit nadvládu nad novým shardem pro váš "Dům".

Systém "Skill deck/dovednostních sestav" je podobný některým které už v MMO existují, ale poskytuje více možností úprav a jedinečnosti než většina z nich. Je naším cílem dát hráčům co největší svobodu ve výběru jejich dovedností. POtom si budou moci vybrat JAK chtějí bojovat (například podle sestavení návaznosti jednotlivých dovedností) místo tupého mačkání stále stejných tlačítek 1 2 3 4 5 v každém boji. Bojový systém bude odměňovat ty kteří jsou pozorní a dobře znají své dovednosti.</i><b>Q#3</b>: Jaké herní možnosti poskytuje v sociální sféře? Když se hráč přidá k jednomu z Domů, jaké získá možnosti? Je zde dostatek high-end (vrcholových, dlouhodobých) sociálních možností pro zkušené hráče kteří již dosáhli vysoké až maximální úrovně bojových dovedností?

<b>A#3</b>: <i>Jako v každé jiné MMORPG i zde budou high level questy. Ty budou určeny jak pro jednotlivce tak pro družiny. Je naším cílem v průběhu času pravidelně poskytovat nový content/herní obsah který bude pro hráče představovat stále nové a nové výzvy (zvláště objevování a získávání znalostí, což jen zvětšuje nutnost přidávat obsah pravidelně).

Budeme mít systém "House politiky" do kterého se můžete zapojit a postupovat jak v rámci vašeho House tak v celém vládním systému Enklávy. To umožní hráčům které baví tvoření aliancí a zasahování do světa ho skutečně znatelně ovlivnit.

Další high-end sociální obsah zahrnuje: Shard Conquest/dobývání území (pro postavy na středních a vysokých levelech), Ancestral Quests (některé z nich budou určeny pro skutečně silné postavy), Guild Competitions/soutěžení Guild (to umožní Guildě kontrolovat obchody ve městech) a Osobní Sochy (jako odměny pro hráče kteří excelují v některém z mnoha aspektů této hry).</i><b>Q#4</b>: Ve vzdálených končinách herního světa je často problém získat hru jako je tato, a když už, tak to může být týdny po jejím vydání. Zvažujete tedy možnost digitálního downloadu plné verze hry? Nebo se smíříte se ztrátou hráčů kvůli špatné distribuci?

<b>A#4</b>: <i>Je těžké posoudit co je "špatná distribuce". Protože může být v některých regionech jen málo lidí kteří by o hru měli zájem, jsou náklady spojené s jejím dovozem a prodejem velmi omezující. Jak jste říkal, digitální download poskytuje možnou alternativu.

Jedna z nevýhod downloadu je skutečnost že můžete ztratit část vaší "motivace" dostat hru do skutečné distribuce a do obchodů. A když v nich nebude, někteří lidí (například ti kteří nenavštěvují internetové stránky) možná nikdy neodhalí hru která pro i pro ně může být úžasná!

Momentálně jednáme s několika distributory. Takže jsme zatím nedošli k rozhodnutí co můžeme v tomto podniknout a co podnikneme. Jakmile budeme mít více informací ohledně digitální i maloobchodní distribuce, dáme vám vědět."</i><b>Q#5</b>: RPG je o hraní za postavu a o jejím upravování. Ale někdy se nežzkušený hráč špatně rozhodne při výběru rasy nebo dovedností. Později ve hře ho můžo tato chybná rozhodnutí která učinil na nízkých levelech hodně otrávit, dokonce (z mé osobní zkušenosti) si může založit novou postavu nebo prostě hru přestát hrát. Plánujete nějakou formu přerozdělování vybraných dovedností, statů atd. ?

<b>A#5</b>: <i>Ve hře bude na počátku "kariéry vaší postavy" období, kdy bude možné volně experimentovat s možnostmi. Po kratším "seznámení" bude možné učinit jasnější rozhodnutí jak si přejí hrát. To vyvrcholí volbou trvalého povolání a konkrétních dovedností. Snažíme se fungování systému učinit co nejjednodušším a neumožnit tak trvalé "pokažení" postav kvůli špatným rozhodnutím.</i><b>Q#6</b>:Máte nějaké zvláštní plány pro budoucí datadisky? Jako třeba létání ve "vesmírných lodích", možnosti získání učedníka pro vaši hlavní postavu... ?

<b>A#6</b>: <i>V tuto chvíli se celý tým soustředí na to aby hra byla vydáne ve druhé čtvrtině příštího roku.
Určitě budeme mít přídavky, ale v tuto chvíli je příliš brzo diskutovat o tom co přinesou.
Vždyť jsme zatím ještě ani nezveřejnili všechno co bude hra obsahovat!

Náš Community Management tám a ostatní vývojáři budou pozorně sledovat naše fóra stejně jako jiné stránky. Hledání nových nápadů pokračuje!</i><b>Dargnon</b>: Děkujeme vám za váš čas. A samozřejmě, přejeme vám mnoho štěstí ve tvorbě dalšího, lepšího virtuálního světa!

A vy které tento svět zajímá, nadále sledujte MMORPG.cz...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama