MMO zajímavosti

1. ledna 2006 v 17:42 | Dargnon |  MMO news + articles
novinka pro MMORPG.cz

Santa se s Ježíškem sešel a pracně zabalené dárky jsou opět nemilosrdně rozbaleny. I přes toto všudypřítomné mrhání přírodními zdroji (stromy) jsou však tací, které světové dění zajímá...

...<b>Čína</b> pomocí nového zákona zakáže hraní online her obsahujících násilí obyvatelům země <b>pod 18 let</b>. To se týká jak akčních onlinovek typu Counter Strike, tak i prakticky všech MMORPG ve kterých se hráči mohou napadnout. Důvodem je rostoucí počet případů kdy mladí lidé podlehnou kritické závislosti na dlouhodobých online hrách. Zároveň však Čína v příštích letech plánuje další miliardové dotace do herního průmyslu.

Je překvapivé že právě tato velmoc jako první reaguje na nebezpečí online her a zároveň pomocí státních financí a pravidel má v plánu rozvinout kontrolovaný, domácí herní průmysl. Čínské hry budou obsahovat "tradiční čínskou kulturu" která během těch tisíců hodin hraní jistě "kultivuje" čínské hráče. S tím bude spokojena jak vláda, tak hráči. Otázkou zůstává kdy metody virtuálně-herní "výchovy" občanů <b>oficiálně</b> podpoří i USA a EU.

V Číně nyní hraje online hry přes 20 milionů hráčů a z toho 49% připadá na MMORPG.

...<b>Second Life</b> dosáhlo 100.000 obyvatel. To je také díky tomu že ho lze hrát zadarmo.

...<b>Dungeons & Dragons Online: Stormreach</b> bude jako první MMORPG mít integrovaný systém hlasové komunikace mezi hráči.

...předvoj <b>Dark and Light - The Settlers of Ganareth</b> byl spuštěn 12.12. Od té doby má také problémy a často je mimo provoz. Vývojáři prohlašují že je to chyba proklatých hackerů a cheaterů kteří jim shazují jejich servery. No fuj.

...<b>EVE Online</b> opět hlásí nový rekord - <b>19.486</b> současně hrajících hráčů na jednom serveru. Také bylo vydáno další bezplatné rozšíření Red Moon Rising.

...<b>World of Warcraft</b> po svém vydání v Taiwanu, Hong Kongu a Macau dosáhl hranice <b>5.000.000 hráčů/klientů</b>. V novém roce se dočká svého prvního expansionu - The Burning Crusade. Nedávno bylo zrušeno přes 18.000 herních účtů za porušování pravidel.

...<b>Guild Wars</b> bylo serverem IGN.com zvoleno nejlepší RPG roku 2005 - "Zábavná akční RPG skombinovaná s online prvky a výborným technickým zpracováním."

...<b>Star Wars Galaxies: Starter Kit</b> byl IGN.com zvolen největším překvapením roku 2005 - Kdo by den po vydání třetího datadisku čekal oznámení, že hra projde druhým, ještě rozsáhlejším "Combat Upgradem" ? Přechod z klasického "tahového" RPG boje na RPG akční střílečku a nahrazení cca 30ti povolání pouhými 9ti je zajímavý krok. Ať už tyto masivní změny hře prospějí nebo ne, je to šokující.

IGN hry 2005 http://bestof.ign.com/2005/pc/7.html

Čína - zdroj interfax.cn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama