Stargate Worlds - První pohled

16. března 2006 v 13:59 | Dargnon |  MMO news + articles
článek (preview) pro MMORPG.cz

Obsáhlé preview shrnující dostupné informace o nedávno oznámeném MMO ze světa StarGate. Svěřilo MGM licenci správným týpkům? Bude virtuální podoba nejdelšího sci-fi seriálu (co se jednotné produkce týče) stát za to? A co na to Asgardi?

Není to tak dávno, konkrétně to bylo 25. ledna tohoto roku, kdy společnosti MGM Interactive (majitel Stargate práv) a Cheyenne Mountain Entertainment oznámily vývoj nového MMORPG - Stargate Worlds, založeného na známém Sci-Fi StarGate.

Televizní seriál StarGate SG-1 je po světě dobře známý, jeho novější bratříček StarGate Atlantis už si také získal řady fanoušků, a originální film StarGate je už SF klasika. Studio MGM (Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.) vám určitě také něco připomíná, a tak jedinou neznámou zůstávají Cheyenne Mountain Entertainment (CME) a samotný herní titul - Stargate Worlds (říkejme tomu SGWorlds). Ono studio CME bylo nově založeno na konci minulého roku, právě za účelem vývoje této nadějné MMO. Jeho tým se rychle rozrostl a nyní se skládá z řady zkušených vývojářů, kteří mají na kontě přes 80 různých herních titulů, včetně několika MMO. Více o studiu CME se dozvíte <a href="http://www.cheyenneme.com/" target="_blank">na jeho stránkách</a></b>, a SGWorlds můžete navštívit <a href="http://www.stargateworlds.com/" target="_blank">na jejich vlastní nové stránce</a>, spuštěné teprve 1. března. I přesto že hra je teprve v před-produkci, bylo již spuštěno <a href="http://forums.stargateworlds.com/" target="_blank">fórum hry</a>. Vývojářům totiž už nyní (kdy ještě ani nemají zvolený grafický styl!) velmi záleží na názorech SG + herních fanoušků, což je mimořádně dobrým znamením. Nic se také nestane když kouknete na <a href="http://www.stargatesg1.com/" target="_blank">web série SG-1</a> nebo <a href="http://www.stargateatlantis.com/" target="_blank">SG Atlantis</a>. Obzvláště poutavé SF obrázky vodního světa (a města) SG Atlantis naleznete <a href="http://forums.stargateworlds.com/showthread.php?t=1136 " target="_blank">zde</a>. Mimořádně <b>důležitý odkaz</b> je potom tento - <a href=" http://forums.stargateworlds.com/forumdisplay.php?f=41 " target="_blank">česko-slovenská sekce</a> na vývojářském fóru SGWorlds! Zapojte se!

<b>Další vědecko-fantastický svět...</b>

StarGate se tedy po titulech jako Star Wars, Star Trek a The Matrix stává dalším úspěšným Sci-Fi, licensovaným pro MMORPG. Jako v ostatních jmenovaných případech, i zde značka zaručuje hře davy fanoušků a reklamu, ale i zde budou všichni alespoň trochu zkušení hráči vážně pochybovat o úspěšné "virtualizaci" oblíbeného světa. Proti tomu se nedá nic namítnout, musíme pochybovat také. Nadějí zde ale je skutečnost, že hra je teprve na samém počátku vývoje, a tak budou její vývojáři moci čerpat z nejnovějších poznatků ze světa nejnovějších MMORPG.

Vývojáři v několika nedávných interview (na různých zahraničních serverech) postupně poskytli řadu klíčových informací, které vám tu dnes předkládáme. Vezmeme to od začátku, takže - Proč StarGate? Za prvé, zakládající členové týmu jsou fanoušci StarGate, takže byla volba jasná. Za druhé, je prý jednodušší vytvořit propracovanou MMO založenou na již existujících "reáliích" (fantastikáliích?), než vytvářet vše od začátku. A za třetí, podařilo se jim přesvědčit MGM o schopnostech a bohatých zkušenostech nově vznikajícího týmu. Celá tato přípravná fáze ale trvala více než čtyři roky! Po celou tuto dobu měli konkrétní cíl - MMO ze světa StarGate. Za tu dobu se televizní svět SG velmi úspěšně rozrůstal, byla zrušena jedna SG hra, a Stargate Worlds jsou dnes již konečně ve vývoji. Cílem týmu je "vytvořit nejlepší MMO hru příští generace, a úspěšně tak vstoupit do online herního průmyslu."

Hra bude využívat obsah obou televizních seriálů (které jsou založeny na původním filmu), což značně zjednodušuje základní koncept. Vývojáři i zmínili možnost ještě většího propojení s televizní sérií - <b>že by se události v seriálech ve stejnou dobu projevily i ve hře, a naopak</b>. Připomínám že v USA na Scifi Channel tento pátek skončila série 9, zatímco se již připravuje natáčení 10tky a SG Atlantis 3ky.

<b>Stargate Worlds</b>

Ano, bude zde cestování hvězdnou branou na nejrůznější místa, včetně různých planet, měsíců, vesmírných lodí... a snad i hráči ovládané lodě. Je tedy jasné, že hra bude obsahovat velké množství instancovaných lokalit, určených pro danou misi dané skupiny. Stejně tak se ale vývojáři soustředí na rozlehlé, veřejné zóny, které zdaleka nebudou jen o bojování. Setkáme se zde s mimozemskými civilizacemi a rasami, a to jak s těmi které znáte z televizní předlohy, tak s některými novými, případně jen s jejich záhadnými pozůstatky. Autoři tvrdí, že SGWorlds bude mít mimořádně propracovaný systém questů/misí. To znamená, že né vždy budete vědět co vás na druhé straně hvězdné brány čeká, né vždy to bude mise náhodná, někdy se pořádně zkomplikuje a bude vyžadovat hodně práce celé vaší guildy... Můžeme tedy tušit, že zde budou jak drobné mise, tak celé živé kampaně (válečné, politické?) zahrnující více guild a trvající několik týdnů. Co se originální SG základny (SG Command) týče, tak ta nebude startovní lokací hráčů. Je ale jasné, že někde v té hře být musí :)

Zdá se, že základem zde budou čtyřčlenné týmy. To ale (údajně) neznamená, že bude možné hrát jen za lidskou rasu a za Zemi! Hratelní budou lidé, Jaffové a pravděpodobně další rasy. A pokud se vám zrovna nepodaří sestavit tým, nebo nebudete zrovna chtít hrát s tolika cizími hráči, můžete si za členy týmu vzít počítačem řízené NPC. Zatím se zdá, že systém povolání bude klasický, tedy skilly a levely. Bude zde na výběř z řady nebojových dovedností. Můžeme ale tušit, že (tak jako v SG) hráčské postavy budou využívat kombinovaný systém skillů - tedy že jste na půl bojovník/voják, a na půl třeba vědec, inženýr, diplomat...

Součástí konceptu je také propracovaný guild systém s levely, umožňující členství až 500 (!) hráčům. Jak budou členové guildy zkušenější a budou plnit různé speciální mise, guilda sama bude získávat levely a získávat více možností - nové stavby, technologie a obchodní možnosti. Guildy se budou utkávat jak mezi sebou navzájem (válka mezi rasami, nebo jen vyhlášení guildovní války?), tak bok po boku proti jinému serveru (plnění příběhových úkolů, tedy na kterém serveru se jim podaří to a to...).

Hráči si užijí boj tak, jak ho z SG znají - rychlý, brutální a taktický. Nebudou chybět oblíbené SG zbraně - P90, Zaty, C4 a další. Boj bude rychlý, v pozadí ale bude klasický systém "tahových" abilit, dovedností, jejich trvání atd., tak jak ho známe i u dnešních nejrychlejších MMORPG. K tomu patří přestřelky, plížení i možnosti využití terénu. Samozřejmě nebude chybět ani PvP, které "bude především součástí high-end contentu pro zkušené hráče."

Podstatnou složku každého živého MMO světa tvoří nebojové a sociální elementy. SG svět je založen na objevování, dobrodružství a válčení, a tak i tyto aspekty má hra mít. Proto se dočkáme aktivit jako je těžba, konstrukce obranných zařízení a opevnění na povrchu planet, stavby vesmírných lodí ("stavba Goa'uldské mateřské lodi bude vzhledem ke své surovinové náročnosti pravděpodobně vyžadovat spolupráci více guild"), různá výroba a meziplanetární obchodování. Setkáme se zde například s doly, které poskytnou strategické zdroje, nebo vyspělými technologiemi (Asgardi, Noxové..) které budou hráči (hrající za různé rasy) a jimi tvořené guildy postupně objevovat a osvojovat si je. S tím samozřejmě souvisí kradení a pašování nepřátelských technologií.

Co se technického zpracování týče, vývojáři teprve 3. března zvolili BigWorld Technology Suite - kompletní MMORPG technologické řešení (server/klient, 3D Engine, live content manager...). Zatím samozřejmě nejsou k dispozici žádné screenshoty, ale můžete si prohlédnout řadu artworků v naší nebo jejich galerii. Ke hře už také vznikla <a href="http://www.stargateworlds.com/?id=fanart " target="_blank">záplava nejrůznějších FanArtů</a>. Hru tvůrci možná předvedou na E3 2007, ale o datu vydání nemá smysl spekulovat. A Asgardi? Kdo ví.

Tak pokud to vývojáři, MGM nebo mimozemská invaze nezruší, máme se za tři roky na co těšit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (159)
Zobrazit starší komentáře

101 notebook acer tm 4021wlmi notebook acer tm 4021wlmi | E-mail | Web | 1. srpna 2006 v 7:04 | Reagovat

http://opikucjsq.it4sepo.info notebook acer tm 4021wlmi http://opikucjsq.it4sepo.info notebook acer tm 4021wlmi

102 interpolazione di neville interpolazione di neville | E-mail | Web | 1. srpna 2006 v 7:04 | Reagovat

http://ivavuhogq.mentos89.info interpolazione di neville http://ivavuhogq.mentos89.info interpolazione di neville

103 key of tps key of tps | E-mail | Web | 1. srpna 2006 v 7:04 | Reagovat

http://jpusifjcu.gentoand.info key of tps http://jpusifjcu.gentoand.info key of tps

104 besier rudolph besier rudolph | E-mail | Web | 1. srpna 2006 v 7:05 | Reagovat

http://ofjzuxikq.delapondo.info besier rudolph http://ofjzuxikq.delapondo.info besier rudolph

105 riqualificazione e recupero in un ambito storicizzato della citt di polistena riqualificazione e recupero in un ambito storicizzato della citt di polistena | E-mail | Web | 1. srpna 2006 v 7:05 | Reagovat

http://okixjlibo.pandaetu.info riqualificazione e recupero in un ambito storicizzato della citt di polistena http://okixjlibo.pandaetu.info riqualificazione e recupero in un ambito storicizzato della citt di polistena

106 tracce esame maturita tracce esame maturita | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:04 | Reagovat

http://tracce-esame.kitankon.info tracce esame maturita http://tracce-esame.kitankon.info tracce esame maturita

107 navigatori mio 268 navigatori mio 268 | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:05 | Reagovat

http://navigatori-mio.kitankon.info navigatori mio 268 http://navigatori-mio.kitankon.info navigatori mio 268

108 raindrops raindrops | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:05 | Reagovat

http://raindrops.kitankon.info raindrops http://raindrops.kitankon.info raindrops

109 valeria machado valeria machado | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:05 | Reagovat

http://machado.gigantiko.info valeria machado http://machado.gigantiko.info valeria machado

110 cuore di mamma cuore di mamma | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:05 | Reagovat

http://cuore-di.kitankon.info cuore di mamma http://cuore-di.kitankon.info cuore di mamma

111 moretv moretv | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:06 | Reagovat

http://moretv.kitankon.info moretv http://moretv.kitankon.info moretv

112 thrust2 thrust2 | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:06 | Reagovat

http://thrust2.kitankon.info thrust2 http://thrust2.kitankon.info thrust2

113 super fighe com super fighe com | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:06 | Reagovat

http://super-fighe.kitankon.info super fighe com http://super-fighe.kitankon.info super fighe com

114 touring club italiano touring club italiano | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:06 | Reagovat

http://touring-club.kitankon.info touring club italiano http://touring-club.kitankon.info touring club italiano

115 seeckt hans von seeckt hans von | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:07 | Reagovat

http://seeckt.kitankon.info seeckt hans von http://seeckt.kitankon.info seeckt hans von

116 non ci sara domani un bacio e addio non ci sara domani un bacio e addio | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:07 | Reagovat

http://non-ci.kitankon.info non ci sara domani un bacio e addio http://non-ci.kitankon.info non ci sara domani un bacio e addio

117 hamlet xzsync hamlet xzsync | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:07 | Reagovat

http://xzsync.kitankon.info hamlet xzsync http://xzsync.kitankon.info hamlet xzsync

118 staffa da parete tv samsung accessori staffa da parete tv samsung accessori | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:08 | Reagovat

http://staffa-da.kitankon.info staffa da parete tv samsung accessori http://staffa-da.kitankon.info staffa da parete tv samsung accessori

119 rx v1400 rx v1400 | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:08 | Reagovat

http://v1400.kitankon.info rx v1400 http://v1400.kitankon.info rx v1400

120 scheda madre pentium d scheda madre pentium d | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:08 | Reagovat

http://pentium-d.kitankon.info scheda madre pentium d http://pentium-d.kitankon.info scheda madre pentium d

121 milk inc i don t care milk inc i don t care | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:09 | Reagovat

http://milk.kitankon.info milk inc i don t care http://milk.kitankon.info milk inc i don t care

122 phone systems phone systems | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:09 | Reagovat

http://systems.kitankon.info phone systems http://systems.kitankon.info phone systems

123 hotmovies hotmovies | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:09 | Reagovat

http://hotmovies.kitankon.info hotmovies http://hotmovies.kitankon.info hotmovies

124 tell me now bellefire tell me now bellefire | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:09 | Reagovat

http://me-now.kitankon.info tell me now bellefire http://me-now.kitankon.info tell me now bellefire

125 th 42pv500 panasonic th 42pv500 panasonic | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:10 | Reagovat

http://42pv500.gigantiko.info th 42pv500 panasonic http://42pv500.gigantiko.info th 42pv500 panasonic

126 sigle tv 90 minuto sigle tv 90 minuto | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:10 | Reagovat

http://sigle.kitankon.info sigle tv 90 minuto http://sigle.kitankon.info sigle tv 90 minuto

127 record of lodoss record of lodoss | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:10 | Reagovat

http://lodoss.kitankon.info record of lodoss http://lodoss.kitankon.info record of lodoss

128 immagini nudo maschile gratis immagini nudo maschile gratis | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://immagini-nudo.kitankon.info immagini nudo maschile gratis http://immagini-nudo.kitankon.info immagini nudo maschile gratis

129 tonsillare tonsillare | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://tonsillare.kitankon.info tonsillare http://tonsillare.kitankon.info tonsillare

130 kinks kinks | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://qcubjgjca.kitankon.info kinks http://qcubjgjca.kitankon.info kinks

131 tarantella reggina tarantella reggina | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://tarantella-reggina.kitankon.info tarantella reggina http://tarantella-reggina.kitankon.info tarantella reggina

132 uefa soccer uefa soccer | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://uefa-soccer.kitankon.info uefa soccer http://uefa-soccer.kitankon.info uefa soccer

133 mujer enamorada mujer enamorada | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://mujer.kitankon.info mujer enamorada http://mujer.kitankon.info mujer enamorada

134 l carnitina l carnitina | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://carnitina.kitankon.info l carnitina http://carnitina.kitankon.info l carnitina

135 la minifalda la minifalda | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://minifalda.kitankon.info la minifalda http://minifalda.kitankon.info la minifalda

136 murad ferid murad ferid | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:11 | Reagovat

http://murad.kitankon.info murad ferid http://murad.kitankon.info murad ferid

137 prgramy prgramy | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://prgramy.kitankon.info prgramy http://prgramy.kitankon.info prgramy

138 tranex 30 cps 250 mg tranex 30 cps 250 mg | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://tranex-30.gigantiko.info tranex 30 cps 250 mg http://tranex-30.gigantiko.info tranex 30 cps 250 mg

139 orsetti orsetti | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://orsetti.kitankon.info orsetti http://orsetti.kitankon.info orsetti

140 temi svolti gratis su guerra in iraq temi svolti gratis su guerra in iraq | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://svolti-gratis.kitankon.info temi svolti gratis su guerra in iraq http://svolti-gratis.kitankon.info temi svolti gratis su guerra in iraq

141 agente hugo agente hugo | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://agente-hugo.kitankon.info agente hugo http://agente-hugo.kitankon.info agente hugo

142 revolution a caccia di colore revolution a caccia di colore | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://revolution-a.kitankon.info revolution a caccia di colore http://revolution-a.kitankon.info revolution a caccia di colore

143 pharasar pharasar | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:12 | Reagovat

http://pharasar.kitankon.info pharasar http://pharasar.kitankon.info pharasar

144 periodo gotico periodo gotico | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:13 | Reagovat

http://periodo-gotico.kitankon.info periodo gotico http://periodo-gotico.kitankon.info periodo gotico

145 thermaltake soprano case thermaltake soprano case | E-mail | Web | 16. srpna 2006 v 9:14 | Reagovat

http://thermaltake-soprano.kitankon.info thermaltake soprano case http://thermaltake-soprano.kitankon.info thermaltake soprano case

146 giuseppe e costantino giuseppe e costantino | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:19 | Reagovat

http://giuseppe-etarase.bokukimi.info/index.html giuseppe e costantino http://giuseppe-etarase.bokukimi.info/index.html giuseppe e costantino

147 campi lino snc campi lino snc | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:19 | Reagovat

http://campi-otqlqpi.bokukimi.info/index.html campi lino snc http://campi-otqlqpi.bokukimi.info/index.html campi lino snc

148 i t i t | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:20 | Reagovat

http://i-oljxako.bokukimi.info/index.html i t http://i-oljxako.bokukimi.info/index.html i t

149 abāqā abāqā | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:20 | Reagovat

http://ab-inqwadj.escoisa.info/index.html abāqā http://ab-inqwadj.escoisa.info/index.html abāqā

150 spacey kevin spacey kevin | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:20 | Reagovat

http://spacey-efosjwa.escoisa.info/index.html spacey kevin http://spacey-efosjwa.escoisa.info/index.html spacey kevin

151 eoob it eoob it | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:20 | Reagovat

http://eoob-qkjfqfe.escoisa.info/index.html eoob it http://eoob-qkjfqfe.escoisa.info/index.html eoob it

152 girardin èmile de girardin èmile de | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:21 | Reagovat

http://girardin-idorete.amidovar.info/index.html girardin èmile de  http://girardin-idorete.amidovar.info/index.html girardin èmile de

153 puccini 70 puccini 70 | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:21 | Reagovat

http://puccini-idipqsq.bokukimi.info/index.html puccini 70 http://puccini-idipqsq.bokukimi.info/index.html puccini 70

154 frégio frégio | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:21 | Reagovat

http://fr-uwitana.amidovar.info/index.html frégio http://fr-uwitana.amidovar.info/index.html frégio

155 lloyd frank lloyd frank | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:21 | Reagovat

http://lloyd-egjtqle.bokukimi.info/index.html lloyd frank http://lloyd-egjtqle.bokukimi.info/index.html lloyd frank

156 net point service net point service | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:22 | Reagovat

http://net-atjfisq.amidovar.info/index.html net point service http://net-atjfisq.amidovar.info/index.html net point service

157 sesso anziani con giovani sesso anziani con giovani | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:22 | Reagovat

http://sesso-icqsqfq.amidovar.info/index.html sesso anziani con giovani http://sesso-icqsqfq.amidovar.info/index.html sesso anziani con giovani

158 corto 5 corto 5 | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:24 | Reagovat

http://corto-qdjxerj.escoisa.info/index.html corto 5 http://corto-qdjxerj.escoisa.info/index.html corto 5

159 iwc orologio iwc orologio | E-mail | Web | 7. září 2006 v 5:27 | Reagovat

http://iwc-qtirebj.amidovar.info/index.html iwc orologio http://iwc-qtirebj.amidovar.info/index.html iwc orologio

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama