Wálka na Západě - beta preview

14. listopadu 2006 v 1:59 | Dargnon |  MMO news + articles
článek pro mmorpg.cz


Nemáte co dělat? Zkoušíte rádi nová RPG? A že nejraději online, fantasy a pokud možno v češtině? Tak vyzkoušejte tohle...

<b>Wálka na Západě</b> (War on the West) je nové, amatérské ale především české MMORPG, nacházející se nyní ve fázi prvního Beta testu. Hráči mají možnost navštívit <a href=" http://walka-na-zapade.wz.cz " target="_bank">homepage hry</a> a stáhnout si klienta + potřebné knihovny, dohromady asi 20MB. Stáhnout a nainstalovat to nebude trvat déle než chvilku, takže už za tu chvilku zjistíte, že svět "WnZ" je příjemné 2D fantasy. Hra se relativně snadno ovládá, přesný popis controls najdete přímo ve hře. V herním clientu se šikovně zaregistrujete, založíte postavu... Jedinou chybkou asi bude trošku pokulhávající úroveň dialogů a češtiny vůbec, ale holt nemůžeme chtít všechno. Jo a pokud jste na to ještě nepřišli, tak útočí se klávesou ctrl ;)

<b>Vaše postava</b> nemá zatím moc co řešit, nehrozí jí žádná pubescentní váhavost bo tak něco, poněvadž se neodvratně ocitá v prozatím jediné startovní lokaci. Stejně tak je tomu i s povoláním a rasou. Rasy zde nejsou (ach, ideální svět, že), místo nich jsou zde dvě znepřátelené strany. Z těch ale zatím můžete hrát jen za Poslední alianci, protože druhá strana - Vyhnanci, budé přidána později. S povoláním už je to ale lepší. Začínáte sice stejně jako každý jiný n00biik - jste chudým a nevědomým domorodcem, to se ale rychle změní a za chvilku už si můžete vybírat. Je zde přesně šest classů/povolání, které se pak s vyšším levelem dále vyvíjí. Základní classy jsou Swordsman, Thief, Archer, Acolit, Samuraj a Warrior. Se stoupajícím levelem si, jak už to tak většinou bývá, rozdělujete nějaké ty bodíky, a to do síly, obrany, rychlosti nebo magie. Výbava pro jednotlivé classy pak vyžaduje určitou úroveň toho či onoho atributu, takže pokud budete mít v magii 100 a jinde nic, Poslední Samuraj z vás asi nebude. Ať už si ale vyberete cokoliv, jste vržen do boje proti silám Vyhnanců, představovaným různými monstry, sněženkami, horami pixelů atd. Máte ale také možnost se už nyní v betě tak nějak zvrhnout, a pustit se do zabíjení ostatních bojovníků Aliance - tedy do ostatních hráčů. PK je ale i zde téma ožehavé, takže berte tuto možnost s tolerantní rezervou.

<center><a href=" http://mmorpg.cz/image.php?obrazek=2925 " target="_blank"><img src="http://mmorpg.cz/images/gallery/W%E1lka%20na%20Z%E1pad%EC/2925small.jpg"></a> <a href="http://mmorpg.cz/image.php?obrazek=2924" target="_blank"><img src=" http://mmorpg.cz/images/gallery/W%E1lka%20na%20Z%E1pad%EC/2924small.jpg "></a></center>


<b>Beta svět</b> už nyní obsahuje řadu lokací, které jsou rozděleny na jednotlivé "obrazovky". Toto RPG je totiž tvořeno pomocí RPG makeru, nicméně kontinuální svět (jednolitá mapa) taky ještě není vyloučen. V betě se zatím nachází lokace z ostrova Neuthan, což je jeden ze tří ostrovů tohoto fantasy světa. Ostrov Neuthan ale kupodivu nepatří Poslední alianci (za kterou v betě hrajete), nýbrž jejím spojencům Dájům. Druhý herní ostrov bude patřit Vyhnancům a třetí tedy Poslední alianci. Už nyní je zde ale k prozkoumání více než 120 "obrazovek" a zdaleka né všechny jsou tak mírumilovné jako je město, útulná AFK zóna, trh, hrad rytířů atd. Zajímavé a příjemné je, že v betě zatím nejsou peníze. Všechnu výbavu tedy získáte zadarmo. Stačí když ji najdete nebo "koupíte", a když ji umíte používat. K tomu ale budete muset poctivě zabíjet potvory a získávat elektrony, á, teda XPčka, ty sou totiž taky všude. Ta jsou v Betě ale několikrát vynásobena, takže to trvá jen chviličku.

<b>Možnosti</b> které se vám ve hře nabízejí, jsou zatím v podstatě standartní. Můžete vytvořit skupinu s dalšími hráči a spolu se vypravit (pokusit se) porazit nepřátele, které by jste sami nezvládli. Můžete založit guildu, a za nastřádané cihly si nechat postavit dům. Můžete se utkat v PvP aréně, účastnit se eventů, vychovat si peta (zvířátko - kuře, tučňák, pokémon...) atd.

<center><a href="http://mmorpg.cz/image.php?obrazek=2923 " target="_blank"><img src=" http://mmorpg.cz/images/gallery/W%E1lka%20na%20Z%E1pad%EC/2923small.jpg "></a> <a href=" http://mmorpg.cz/image.php?obrazek=2920" target="_blank"><img src=" http://mmorpg.cz/images/gallery/W%E1lka%20na%20Z%E1pad%EC/2920small.jpg "></a></center>


<b>Interface a grafika</b> rozhodně nejsou špatné. Ovládání se určitě bude zlepšovat a grafika je docela hezounká. Ale vzhledem k "omezeným" grafickým zdrojům ke kterým má autor hry přístup, zde například chybí zobrazení aktuální výbavy na vaší postavě. No a to bude pro většinu hráčů asi docela nepříjemné. Autor se přiznal, že se inspiroval hrou Ragnarok, a ve WnZ je to tedy i vidět. V podstatě ale pokud se zlepší interface, bude grafika určitě na té úrovni, kterou hra tohoto druhu vyžaduje. Ale na té češtině by se mělo zapracovat :)

<b>Wálka na Západě</b> je určitě roztomilé a nadějné free online RPG, které když bude "dokončeno" a dostane se do "ostrého provozu", může nalákat početnou skupinu hráčů preferujících fantasy, free atmosféru a free správu online hry, českou komunitu a hlavně pohodu. Z té vás možná vyvede akorát tak fakt, že po Betě přijde nevyhnutelný wipe, a všichni tedy pojedou od nuly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Onkos Onkos | 28. listopadu 2006 v 8:49 | Reagovat

supr game :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama